Panie dziękuję Ci że stworzyłeś świat piękny i bardzo różny (...)
pozwól o Panie
żebym rozumiał innych ludzi inne języki inne cierpienia
a nade wszystko żebym był pokorny (...)

ZBIGNIEW HERBERT   
MODLITWA PANA COGITO   
foto_1foto_2foto_3
 

Harmonogram spotkań autorskich III Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku

III edycja Targów Książki w Białymstoku odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku. W ramach imprez towarzyszących targom odbędą się m.in. bezpłatne warsztaty pisania reportażu oraz spotkania autorskie z Grahamem Mastertonem, Grażyną i Wojciechem Jagielskimi, Jackiem Hugo-Baderem, Wojciechem Góreckim, Anną Ficner-Ogonowską, Szymonem Hołownią, Ignacym Karpowiczem i Michałem Książkiem.

Poniżej publikujemy pełen harmonogram imprez. Zapraszamy na III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku do Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki przy ul. Odeskiej 1. 

 

11 kwietnia 2014 r. (piątek)

Sala kameralna
(budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki przy ul. Odeskiej 1)

godz. 10.00-11.30: Wojciech Widłak Pan Kuleczka" – spotkanie dla dzieci; grupa docelowa: pierwsza-druga klasa szkoły podstawowej

godz. 12.00-13.45: spotkanie z Michałem Zawadką pt. "Społeczny savoir-vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk"

godz. 14.00-16.00: panel dyskusyjny „Twarze Wschodu" z udziałem Michała Książka, Jędrzeja Morawieckiego, Bartosza Jastrzębskiego i Hanny Kondratiuk; prowadzący: Piotr Brysacz


godz. 16.00-17.30: spotkanie z Ignacym Karpowiczem, autorem m.in. „ości"; prowadzący: Piotr Brysacz

Green room
(budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki przy ul. Odeskiej 1)
godz. 10.00-11.30: bezpłatne warsztaty pisania reportażu; prowadzący: Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński
godz. 12.00-13.15: warsztaty dla dzieci szkolnych (dla klas szóstych szkoły podstawowej i pierwszych gimnazjum); prowadzący: Jan Bajtlik
godz. 13.30-14.45: warsztaty dla dzieci szkolnych na bazie bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai"; prowadząca: Marta Pyżyńska-Wójtowicz (Wydawnictwo Zakamarki)
godz. 16.00-17.15: autorska prezentacja multimedialna Tomasza Kuby Kozłowskiego dotycząca dziedzictwa kulturowo-historycznego Ziem Wschodnich I i II Rzeczypospolitej, połączona z promocją albumu „Świat Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej

Podpisywanie książek na stoiskach
godz. 12.00-13.00: Wojciech Widłak (stoisko nr 10)
godz. 14.00-15.00: Michał Zawadka (stoisko nr 43)
godz. 16.00-17.00: Michał Książek (stoisko nr 7)
godz. 17.30-18.00: Ignacy Karpowicz (stoisko nr 20 )

12 kwietnia 2014 r. (sobota)

Sala kameralna
godz. 10.00-11.45: bezpłatne warsztaty pisania reportażu; prowadzący: Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński
godz. 12.00-13.30: spotkanie z Grażyną i Wojciechem Jagielskimi, autorką m.in.Miłości z kamienia. Życie z korespondentem wojennym", autorem m.in. „Wypalania traw"; prowadzący: Piotr Brysacz
godz. 14.00-16.00: spotkanie z Grahamem Mastertonem, autorem bestsellerowych horrorów i thrillerów; prowadzący: Marcin Kozłowski (Polskie Radio Białystok
godz. 16.30-17.30: spotkanie z Szymonem Hołownią, autorem m.in. „Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie"; prowadzący: Dorota Sokołowska (Polskie Radio Białystok)

Green room
godz. 12.00-13.00: warsztaty plastyczne zorganizowane przez Wydawnictwo Bis
godz. 14.00-15.30: spotkanie z prof. Andrzejem Strumiłło
godz. 16.00-17.00: Michał Książek, autor „Jakucka" – pokaz slajdów z Jakucji i opowieść autora o tym miejscu; prowadzący: Piotr Brysacz

Podpisywanie książek na stoiskach
godz. 11.00-12.00: Jan Kamiński (stoisko nr 52)
godz. 11.00-11.30: Piotr Brysacz (stoisko nr 52)
godz. 12.00-13.00: Kira Gałczyńska (stoisko nr 16)
godz. 12.00-13.00: Grzegorz Kasdepke (stoisko nr 42)
godz. 12.00-14.00: Ałbena Grabowska-Grzyb (stoisko nr 8)
godz. 12.00-12.30: Jędrzej Morawiecki (stoisko nr 52)
godz. 12.30-13.00: Bartosz Jastrzębski (stoisko nr 52)
godz. 12.30-14.30: Agnieszka Tyszka (stoisko nr 8)
godz. 13.45-14.45: Grażyna Jagielska (stoisko nr 21)
godz. 13.45-14.45: Wojciech Jagielski (stoisko nr 21)
godz. 15.00-16.00: Michał Zawadka (stoisko nr 43 )
godz. 15.30-16.00: Andrzej Strumiłło (stoisko nr 9A)
godz. 16.00-17.00: Graham Masterton (stoisko nr 19)
godz. 17.30-18.00: Szymon Hołownia (stoisko nr 21)

13 kwietnia 2014 r. (niedziela)

Sala kameralna
godz. 10.30-12.00: spotkanie z Anną Ficner-Ogonowską, autorką m.in.Alibi na szczęście"; prowadzący: Dorota Sokołowska
godz. 12.00-13.15: spotkanie z Wojciechem Góreckim, autorem m.in.Planety Kaukaz"; prowadzący: Piotr Brysacz
godz. 13.30-15.00: spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem, autorem m.in. „Dzienników kołymskich"; prowadzący: Piotr Brysacz

Green room
godz. 10.00-11.30: bezpłatne warsztaty pisania reportażu; prowadzący: Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki i Maciej Skawiński

godz. 12.00-13.00: spotkanie pt. "Podróż muzyczna z Fantazją"; prowadzący: Sergiusz Pinkwart

Podpisywanie książek na stoiskach
godz. 12.00-13.00: Michał Zawadka (stoisko nr 43)
godz. 12.00-13.00: Anna Ficner-Ogonowska (stoisko nr 21 )
godz. 12.30-13.00: Andrzej Strumiłło (stoisko nr 9A)
godz. 13.00-14.00: Hanna Kondratiuk (stoisko nr 52)
godz. 13.30-14.30: Wojciech Górecki (stoisko nr 7)
godz. 13.30-14.30: Adam Czesław Dobroński (stoisko nr 52)
godz. 15.00-15.30: Jacek Hugo-Bader (stoisko nr 7 )

 

Projekt i wykonanie magicGate.pl