Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem w NieTeatrze | Fundacja Sąsiedzi

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem w NieTeatrze

lis 25, 2023 | Uncategorized

Drodzy czytelnicy! 💙
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem kultowej „Pełni”! 🌝
📍 Kiedy?
8 grudnia (piątek), godz. 17:30
📍 Gdzie?
NIE TEATR, ul. H. Sienkiewicza 4 w Białymstoku
Do zobaczenia! 📖
✒️ „Pełnia” Michała Androsiuka nie jest realistyczną powieścią o życiu człowieka na skraju puszczy w takich wsiach jego stron rodzinnych jak Wojnówka, Starzyna, Wertstok, Wiluki czy Policzna. To raczej elegia napisana prozą (nierzadko poetycką) o nieodwracalnej śmierci wiejskiego, patriarchalno-matriarchalnego porządku świata. Jednocześnie jest to niepowtarzalna metaforyka, balansowanie na granicy realnego i wyobrażonego, gdzie sen i rzeczywistość splatają się w kalejdoskopowy obraz.
✅ Michał Androsiuk, autor cenionych utworów prozatorskich: zbiorów opowiadań i powieści, pisze w języku białoruskim i polskim. Mieszka w Hajnówce i w Wojnówce (wieś tuż pod polsko-białoruską granicy). Wydał opowiadania „Miascowa grawitacja” (2004), „Firma” (2006), powieści „Biały koń” (2006), „Wagon drugiej klasy” (2010), „Krzyżyk” (2015). W 2019 roku w konkursie na najlepszy książkę wydaną w języku białoruskim został jednym z laureatów nagrody im. Jerzego Giedroyca przyznawanej przez Instytut Polski w Mińsku, Białoruski PEN-Club i Związek Pisarzy Białoruskich. Jest to jedyny przypadek, w którym tę prestiżowy nagrodę zdobył pisarz mieszkający poza Białorusią. Uhonorowaną powieścią jest „Poūnia” (Pełnia).